Ręcznie robione kartki walentynkowe

Jedną z najdłużej kultywowanych i stosowanych tradycji walentynkowych jest obdarowywanie najbliższej osoby odpowiednim na dzień zakochanych prezentem. Tego dnia dajemy dosłownie wszystko co kojarzy nam się z miłością i oddaniem drugiej osobie. Sklepowe półki zapełniane są po brzegi towarami w czerwonym kolorze, na które w tym okresie zdecydowanie jest największy popyt. Istnieje jednak forma, która stosowana jest najczęściej jako forma zabawy dla przedszkolaków jednakże również może zostać wykonana przez dorosłych – ręcznie robiona kartka walentynkowa.

Jest to rozwiązanie przeznaczone dla osób niezależnych i oryginalnych. Ręcznie robione kartki potrafią pochłonąć wiele czasu na przygotowanie ale są to najczęściej prezenty płynące z głębi serca i wykonywane z myślą o ukochanej osobie. Nie są one co prawda tak profesjonalne jak kartki walentynkowe, które możemy kupić w każdym sklepie papierniczym ale są niezaprzeczalnie oryginalne. Wiele jednak osób nie ma pojęcia jak wykonać taką kartkę aby osiągnąć wymarzony efekt nie poświęcając przy tym wielu kart papieru czy nerwów pojawiających się po nieudanych próbach.

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć jeśli decydujemy się na wykonanie kartki walentynkowej jest odwiedzenie paru poświęconych temu portali, które umożliwią nam zobaczenie jak wyglądają takie kartki a nawet zaczerpnięcie kilku pomysłów z już wykonanych prezentów. Jeśli już zapoznamy się z tematem w miarę powierzchownie możemy zacząć układać sobie plan tego jak nasza kartka ma wyglądać. Możemy również skorzystać z odpowiednich portali, które umieszczają instrukcję krok po kroku jak wykonać rewelacyjną kartkę walentynkową. Nie musi ona również być typowa. Można czerwony karton zastąpić czarnym, serduszka elementem kwiatowym i otrzymamy bardzo stylową i elegancko wyglądającą kartkę.

Kartki z zasady mają posiadać dużo elementów zdobniczych. Często zatem możemy spotkać się  z dużą ilością brokatu, koralikami czy też koronkami, które nadają odpowiedni wygląd każdej kartce. Tworząc jednak swoje „małe arcydzieło” nie można przesadzić ani z ilością zdobień ani z ilością kolorów czy też wykorzystanych materiałów. Kartka powinna być stworzona z zachowaniem zasad harmonii dzięki czemu unikniemy wrażenia chaosu jaki może wywołać zbyt duża ilość zdobień.